UZMAN KLİNİK PSİKOLOG ŞAHİN TORGUT

 

    Doğu Akdeniz üniversitesinde burslu İngilizce Psikoloji mezunudur. Aynı Üniversitenin Eğitim Fakültesinden Pedagojik Formasyon Eğitimini almış ve bir süre ilköğretimde Psikolojik Danışmanlık Servisinde çalışmıştır. Bağcılar Toplum ve Ruh sağlığında bir süre gönüllü olarak çalışmıştır. Ayrıca İstanbul’da Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Lisans döneminde çeşitli yerlerde staj ve gönüllü çalışmalarda bulunmuştur. Bunlar; Rehberlik ve Psikolojik Danışman olarak Canbulat Özgürlük Ortaokulu, Kızılboğa Psikolojik Danışmanlık, Dil & Konuşma Bozuklukları Merkezi, Doğu Akdeniz Üniversitesinde İdari İşler Asistanlığında çalışmıştır.
   Yüksek Lisansın sürecinde ise Çeşitli yurt içi ve yurt dışı iş tecrübeleri ve eğitimler ile sürecini devam ettirmiştir. Bunlar; Ema Psikolojik Danışmanlık Merkezi / Bahçelievler İstanbul Özel Su Damlası Rehabilitasyon Merkezi İstanbul , Oğuzcan Aylı Psikolojik Danışmanlık Merkezi / İzmit, , Uzman Klinik Psikolog -Önce İnsan Psikolojik Danışmanlık Merkezi Mecidiyeköy / İstanbul,  Fuar Danışmanı Usem Organizasyon Ltd Şangay - Çin China İnternational Import Expo 2019  Uzman Klinik Psikolog Tera Psikolojik Danışmanlık Merkezi -Serbest Danışan Odaklı Bakırköy / İstanbul , Fuar Danışmanı  Usem Organizasyon Ltd Yekaterinburg,  Rusya İnternational industrial trade fair innoprom 2019  , Gönüllü- Voluntary   Psikolog Toplum Ruh Sağlığı Merkezi Bağcılar/ İstanbul , Fuar Danışmanı Usem Organizasyon Ltd - Astana / Kazakistan KADEX Exhibition 2018 in Astana/ Kazakistan , Psikolog Kızılboğa Psikolojik Danışmanlık & Dil Ve Konuşma Bozuklukları  Merkezi Yenişehir/Mersin , Psikolojik Danışmanlık, Rehberlik ve Araştırma Merkezi (PDRAM) Doğu Akdeniz Üniversitesi Gazi Magusa / KKTC İntern- Staj, Halkla İlişkiler Xuma Village, Muğla/ Bodrum, Rehberlik ve Psikolojik Danışman - Canbulat Özgürlük Ortaokulu Gazi Mağusa - Kuzey Kıbrıs Stajer Psikolog, Kızılboğa Psikolojik Danışmanlık, Dil & Konuşma Bozuklukları Merkezi, Yenişehir/Mersin,  İdari İşler Asistanı -Doğu Akdeniz Üniversitesi- Gazi Magusa / KKTC'dir. Ayrıca birçok yerli ve ulusal fuarlarda milli kurumlarla çalışarak birçok ülkede Danışmanlık hizmeti vermektedir.

   CİSED Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneğinden 6 ay süren Cinsel Terapi Eğitimini tamamlayıp ve Çeşitli Psikoterapi eğitimlerine katılmıştır. Almış olduğu diğer eğitimler ve sertifikasyonlar; Psikoanalitik Psikoterapi Eğitimi, Yas ve Kayıp Terapisi, Vaka Süpervizyonu Dr., Psikoterapist Timur Harzadin , EFT Duygusal Özgürlük Tekniği Workshop , Çift ve Aile Terapisi, Duygusal Şema Terapisi, Çözüm Odaklı Psikoterapi Eğitim, Cinsel Doyum Ölçekleri ve Testleri, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Çözüm Odaklı Psikoterapi Eğitimi, Mindfulness Ve Kabul Temelli Psikoterapi Eğitimi, Carl Rogers Ve Heinz Kohut’un Empati, Empatik İletişim Ve Terapotik İlişki Workshop, Umut Odaklı Evlilik Terapisi, Duygusal Şema Terapi, BDT, Kayıp ve Yas, Çözüm Odaklı Bütüncül Terapi Eğitimi…

   Bireysel, Aile ve Çift, Cinsel, Ergen Psikolojisi gibi alanlarında çalışmaktadır. İstanbul’un yerel gazetelerinden olan Bizim Anadolu gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Bahçelievler bölgesinde Ema Psikolojik Danışmanlık Merkezinde danışan kabul etmektedir.